Elektronik Hurdası

Elektronik Hurdası

Elektronik hurda çalışmayan veya çalışan artık kullanıcıya yetersiz gelen tüm akıllı ürünlerdir. Bunlar bilgisayar, telefon, kamera, fotokopi makinası ve yazıcı gibi bir sürü elektronik malzemelerden oluşmaktadır.

Elektronik hurda nelerde kullanılır?

Satın alınan veya toplanılan tüm elektronik ürünler öncelike çalışabilirlik durumuna bakılır. Eksik parçası varsa temin edilerek parçanın çalışması sağlanır ve başka bir kullanıcıya satılır. Aynı zamanda yukarıda dediğim gibi yükseltme yapılarak satılabilir.

İçi iyice ölen malzemeler ve ürünler geri dönüşüm üzere hazırlanma aşamasına sokulur. İçlerinde olan değerli malzemeler (genellikle iletkenliği ile kullanılan altın) alınarak değerlendirilir. Kalan malzeme geri dönüşüme sokularak başka ürünlerde kullanılmak üzere hazırlanır.

Elektronik hurdanın tekrar kullanılmasının avantajları

Öncelikle geri dönüşüme gireceğinden hiçbir malzeme doğada kalmaz. Tekrar ve tekrar kullanılabilecek şekilde üretilen hurdalar doğaya zarar vermeden birkaç malzemede kullanılabilir.

Bozuk gelen ürünler tamir edilerek sıfır fiyatının kat ve kat altına satılmaktadır. Böylece sıfır fiyatına almaya bütçesi yetmeyecek kullanıcılar ikinci el tamir görmüş ürünler alabilmektedir.

Genel olarak masaüstü bilgisayarlarda kullanılan bu durumda ortalama bir hurdacının elinde binlerce parçayı biriktirdiğinden aynı modelden elinde olması olasıdır. Tüm parçaları bir makinada birleştirerek kapasitesi yüksek bir cihaz yaparak düşük fiyatlardan satılabilir.

Ayrıca ellerinde bozulan veya yenisi alındığında bir köşede çürümeye bırakılmış elektronik ürünleri kullanıcılar çöp olarak atmak yerine bir hurdacıya verek para da kazanabilir.
İstanbul Hurda Alım yapan firma,Hurdacı,Hurda Alım Merkezi,Hurdacı Telefonu,En Yakın Hurdacı,Hurda Fiyatları,Hurdacı adresi

Merkez Hurda
Merkez Hurda Çevrimiçi