Çinko Hurdası

Çinko Hurdası

Çinko hurda, sanayilerde aliminyum, demir ve bakırdan sonra en çok kullanılan malzemedir. Çinko ile yapılan malzemeler en çok otomotiv, elektrik endüstrileri gibi büyük alanlarda ve parlak kadran, floresan lambalar içerisinde kullanılmaktadır,İstanbul Hurda Alım yapan firma,Hurdacı,Hurda Alım Merkezi,Hurdacı Telefonu,En Yakın Hurdacı,Hurda Fiyatları,Hurdacı adresi

Çinko nerelerde ve hangi maddelerde kullanılır?

Çinko korozyona dayanlıklı bir metal olması sebebiyle pirinç ve nikelli gümüş yapımında kullanılmaktadır. Hurda alımı ve satımında kullanılen maddeler arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Elektronik hurda nedir?

Elektronik hurda, bulunduğumuz yılda katlanarak artan teknoloji alımı ve satımıyla son yıllarda hurda olarak en çok kullanılan alanlardan biri olmuştur. Dünyanın her yerinde herkesin elinde kullanılan telefonlardan tutunda kahve makineleri bile artık elektronik ürün içermektedir.

Şu an çoğu ürünün içerisinde internete bağlanabileceği bir malzeme ve komutları işleyip uygulabileceği anakart bulunmaktadır. Türkiye içerisinde çok sık kullanılmasa da saate ayarlı kahve makineleri, internetten açılıp kapatabilen ışıklar, hatta internete bağlı prizler sayesinde dilediğiniz cihazın belli bir saatte enerjisinin kesilmesini sağlayabilirsiniz.

Hurda olarak kullanılan elektronik eşyalar

Bilgisayar parçaları, telefon parçaları, fotokopi makinaları, yazıcılar, internet kabloları, laptoplar, notebooklar ve elektrikle çalışan her türlü akıllı cihazlar elektronik hurda olarak kullanılmaktadır.

Alınan hurdalaröncelikle tamir edilebilirdik durumuna göre ayrılmaktadır. Ürün tamir edilemeyecek durumdaysa ikiye ayrılır. Değerli parçalar satılır, geriye kalan hurda ise geri dönüşüm yapılarak defalarca kez kullanılmak üzere başka ürünler için hazırlanır.

Merkez Hurda
Merkez Hurda Çevrimiçi